POWIATOWY KONKURS "CZYTAM I ROZUMIEM'

Konkurs "Cztram i rozumiem" został przeprowadzony 24.03.2011 w Szkole Podstawowej w Kostomłotach. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas III z dwóch szkół powiatu średzkiego: Karczyce i Kostomłoty.Konkurs był przeprowadzony w dwóch kategoriach. Dzieci czytały tekst i odpowiadały na pytania w teście. Test zawierał 20 zadań, w których należało zaznaczyć jedną z czterech odpowiedzi. Maksymalna ilość punktów do zdobycia w I etapie to 20.

Kolejny etep polegał na bezbłędnym przeczytaniu tekstu, zwracając przy tym uwagę na znaki interpunkcyjne. Maksymalna ilość punktów do zdobycia w II etapie to 9.

Po zakończeniu konkursu nauczyciele z nauczania zintegrowanego dokonali oceny. Komisja ustaliła jedno I miejsce, dwa II miejsca i dwa trzecie. Z naszej szkoły uczeń Antoni Śmidoda zajął I miejsce, a Oskar Łuba II miejsce.

Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie zdobyli nowe doświadczenia, oraz mieli możliwość sprawdzenia i porównania swoich umiejętności z kolegami z innej szkoły.