KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY FRANKOŃSKIEJ-III MIEJSCE K.DROZDOWSKIEGO

W Szkole Podstawowej w Karczycach odbyły się 16.02.2012r. Szkolne Eliminacje do 30 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Frankońskiej. Uczestnicy recytowali wiersz oraz fragment prozy w języku francuskim. Spośród 15 uczestników konkursu został wyłoniony zwycięzca – Karol Drozdowski, uczeń klasy drugiej.

Laureat Eliminacji Szkolnych został zakwalifikowany do Eliminacji Regionalnych, które odbyły się we Wrocławiu w dniu 10.03.2012r. Uczestników konkursu oceniało jury, któremu przewodniczył Konsul Honorowy Francji p. Richard Kepinski. Każdy z uczestników prezentował fragment prozy oraz wiersz napisany w oryginale w języku francuskim. Jury oceniało zapamiętanie tekstu, wymowę i akcent, płynność wysławiania się, ekspresję i prezentację oraz oryginalność wybranych dzieł.

Uczeń S.P. Karczyce zajął w Eliminacjach Regionalnych III miejsce. Nagrodę w postaci dyplomu i słownika języka francuskiego wręczył mu Konsul Honorowy Francji wraz z gratulacjami i życzeniami dalszych sukcesów. Do gratulacji dołączył się również Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej p. Władysław Wieczorek.

Po zakończeniu konkursu odbył się krótki recital zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej.