WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "MAGIA LITERATURY"

Dnia 11 kwietnia 2013 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy Magia Literatury , do  którego  przystąpiło troje uczniów : Jan Śmidoda – uczeń klasy III, Antoni Śmidoda – uczeń klasy V i Ewa Nowakowska – uczennica klasy VI. Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów znajomości wybranych lektur szkolnych:  Edith Nesbit „Pięcioro dzieci i coś ‘’oraz  utworu Witolda Markowskiego „ Diossos’’ .Uczniowie pisali test składający się z 30 pytań sprawdzający dokładną znajomość tych utworów . Został on przeprowadzony  przez  panią Natalię Makoś na dwóch poziomach : dla uczniów klas I-III oraz dla uczniów klas IV-VI. Do konkursu w całym kraju na poziomie I przystąpiło 384 uczniów, natomiast na poziomie II 393.Wyniki tego konkursu przedstawiają się następująco : Jan Śmidoda zajął 32 miejsce wśród uczniów klas I-III, natomiast Antoni Śmidoda 24 miejsce a Ewa Nowakowska 38 miejsce wśród uczniów klas IV-VI. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uznania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników.