KONKURS "BĄDŹMY KLIMATYCZNI"

Portal OZE.pl zaprosił wszystkich uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym z zakresu przeciwdziałania zmianom klimatu - „Bądźmy klimatyczni” realizowanym  przy wykorzystaniu platformy e-learningowej.  Celem konkursu było podniesienie poziomu świadomości ekologicznej, dzięki kształtowaniu ekologicznych zachowań społeczeństwa i propagowaniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Konkurs rozpoczął się 1 kwietnia 2014 r. a zakończył 31 maja 2014 r.  Pierwszy etap konkursu polegał na zrealizowaniu dwóch trzydziestominutowych szkoleń, realizowanych przy pomocy platformy e-learningowej, zakończonych testami interaktywnymi sprawdzającymi wiedzę. W pierwszym etapie brało udział kilku uczniów z klas IV-VI naszej szkoły. Zgodnie z regulaminem konkursu „Bądźmy klimatyczni”, do II etapu zakwalifikowało się 100 pierwszych osób z najlepszym łącznym wynikiem uzyskanym z obu testów ( w konkursie wzięło udział łącznie 1325 zawodników).

Jedną z takich osób był uczeń naszej szkoły Antonii Śmidoda, który z wynikiem 23 pkt na 24 możliwe zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu, przeznaczony dla 100 najlepszych uczniów, polega na stworzeniu i przesłaniu pracy artystycznej w formie elektronicznej, zachęcającej do przeciwdziałania zmianom klimatu. Wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu, mają czas do końca czerwca na wykonanie i przesłanie prac.

Trzymamy kciuki za Antka i zachęcamy do śledzenie wyników konkursu i głosowania na stronie konkursu:  http://www.oze.pl/e-learning/konkurs