SPRAWOZDANIE Z OBOZU JĘZYKOWEGO

Nasze wrażenia z obozu językowego

w Środzie Śląskiej

Na początku lipca niektórzy uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do Środy Śląskiej, aby tam spotkać się z dziećmi francuskim ze szkoły w Sierentz. Spędziliśmy ze sobą tydzień. Pierwszego dnia spotkaliśmy się z francuskimi dziećmi przed internatem. Po przywitaniu i rozpakowaniu poszliśmy zwiedzać miasto. Odwiedziliśmy między innym muzeum, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje papier. Później poszliśmy na pobliskie kąpielisko.

Następnego dnia pojechaliśmy na wycieczką w Góry Izerskie. Wędrowaliśmy po nich pięć godzin aż dotarliśmy do schroniska. Zjedliśmy tam miejscowy przysmak - naleśniki izerskie. Pod koniec dnia przeszliśmy przez most do Czech. Noc spędziliśmy w schronisku. Rano wstaliśmy, spakowaliśmy się i wyruszyliśmy w powrotną drogę.

Po przyjeździe udaliśmy się na kąpielisko. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Jaskini Niedźwiedziej. Następnego dnia pojechaliśmy do Milicza. Oglądaliśmy tam ptaki i różne zwierzęta. Później pojechaliśmy do fabryki bombek w Krośnicach. Każdy mógł wykonać własną ozdobę, dostaliśmy również na pamiątkę  bombkę z własnym imieniem.

Piątego dnia pobytu na obozie językowym pojechaliśmy do Wrocławia. Najpierw udaliśmy się do parku wodnego. Przeszliśmy szkolenie i weszliśmy do basenu. Zabawę rozpoczęliśmy od tzw. "leniwej rzeki", następnie wypłynęliśmy na zewnątrz, gdzie również znajdowały się baseny. Później wróciliśmy i udaliśmy się na zjeżdżalnię. Mieliśmy do wyboru aż trzy: niebieską, pomarańczową i żółtą. Zabawa była świetna i żal było żegnać się z parkiem wodnym. Następnie zwiedziliśmy wrocławski rynek. Mogliśmy wspólnie z francuskimi gośćmi kupić pamiątki.  W sobotę odwiedziliśmy gminę Kostomłoty, spotkaliśmy się z wójtem gminy , dostaliśmy miłe podarunki. Później pojechaliśmy do szkoły w Karczycach. Tam odbyła się zabawa i mecz Polska - Francja w piłce nożnej. Potem pojechaliśmy do swoich domów razem z francuskimi dziećmi. Wieczorem wybraliśmy się do Wrocławia, aby obejrzeć fontannę multimedialną.

W niedzielę poszliśmy na mszę świętą, następnie na kąpielisko. Nadszedł czas pożegnania, gdyż dzieci z Francji odjechały do swoich domów.

Tekst : Emilka Cielecka, Marysia Galik,

Roksana Osowska, Paulina Oślizło –