WYPRACOWANIE MIESIĄCA M. GALIK

Była piękna słoneczna niedziela. Rodzice nie szli do pracy, a ja z bratem do szkoły. Postanowiliśmy, że wybierzemy się na spacer po okolicy. W naszą wędrówkę wyruszyliśmy po obiedzie. Szliśmy wolno, śmiejąc się i rozmawiając. Rodzice zostali w tyle, a my z bratem weszliśmy w głąb lasu. Nagle usłyszeliśmy jakiś pisk. Szybko poszliśmy za odgłosami. Wkrótce doszliśmy do małej polany, na której rosło kilka drzew. Zauważyliśmy pod nimi gałęzie, spod których dobiegały piski. Zajrzeliśmy przez szpary między gałęziami i zobaczyliśmy tam zaniedbanego pieska, który nie mógł się wydostać z poplątanych gałęzi. Postanowiliśmy mu pomóc. Chwyciliśmy mocno gałęzie i go uwolniliśmy. Wkrótce nadeszli rodzice, byli bardzo zdziwieni, gdy zobaczyli małego pieska. Od razu zapytaliśmy ich czy możemy zatrzymać znalezione zwierzątko. Rodzice zgodzili się.

Po powrocie do domu wykąpaliśmy pieska. Razem z bratem cieszyliśmy się, że mamy wymarzonego pieska.