LIST KAROLA DROZDOWSKIEGO UCZNIA KLASY V

Drodzy Uczniowie Szkoły w Karczycach!

Proszę Was, abyście zaczęli działać na rzecz środowiska. Jeśli nie wiecie jak możecie pomóc, to podam Wam kilka przykładów.

Pierwszym z nich jest oszczędzanie energii, poprzez wyłączanie światła, komputera, laptopa itp. wtedy gdy z nich nie korzystamy.

Drugim jest recykling, czyli segregowanie śmieci. Jeśli koło Twojego domu nie ma specjalnego pojemnika, to możesz ustalić z rodziną, że do każdego z odpadów (plastik, szkło, metal itd.) będzie osobny kosz i co tydzień wywozić to do większych pojemników.

Moją kolejną propozycją jest niekupowanie niepotrzebnych części elektronicznych, kiedy stare jeszcze działają, a gdy już zajdzie potrzeba wymienienia sprzętu, stary należy oddać do specjalnej placówki, gdzie będziemy mieli pewność, że nie zaszkodzi środowisku.

Dziękuję za uwagę.

Karol Drozdowski